آموزش‌های کسب‌وکار

قناعت زیاد و ترس از آینده!

محمود معظمی در گفتگو با «روزنامه بشارت یزد» مطرح کرد:

قناعت افراطی و ترس از آینده موانع لذت بردن یزدی‌ها از زندگی است!

  • فرهنگ نگران بودن برای آینده و قناعت بیش از اندازه هنوز در برخی یزدی ها وجود دارد که مانع لذت بردن آن‌ها از زندگیشان می‌شود.
  • علیرغم اینکه همچنان یزدی‌ها در کشور خوش‌نام هستند اما متاسفانه فرهنگ غنی رفتاری آن‌ها به دلایل مختلفی از جایگاه اصلی خود فاصله گرفته است.
  • مسلمان بودن هیچ منافاتی با ثروتمندی و خوش‌پوش بودن و استفاده از لذت‌های زندگی ندارد.

روزنامه بشارت یزد، علی کریم پورملکی و افسانه طاهرنژاد/ محمود معظمی، مدرس موفقیت در کسب‌وکار در حاشیه همایش «برنامه مدیریت بر درآمد و مخارج حساب جادویی» در گفتگو با خبرنگار بشارت یزد گفت: یزد شهری تاریخی است که در کنار کویر همواره با بحران کم‌آبی روبه‌رو بوده است اما پدرانمان در این سرزمین با تلاش و فکری درست، فرهنگ یزد را ساختند که این تلاش و ثمره آن بسیار ارزشمند است.

معظمی با اشاره به فرهنگ و اعتبار دیرینه‌ی یزد اظهارداشت: بعد از مدت‌ها که به یزد آمده‌ام دیدن حجم بالای تجهیزات امنیتی مانند دوربین‌ها و قفل‌ها، مرا متعجب کرد چرا که یزد را به عنوان یک شهر امن می‌شناختم که با تکیه بر فرهنگ و آداب و رسومش، زبانزد همگان بود.
وی در ادامه افزود: علیرغم اینکه همچنان یزدی‌ها در سطح کشور خوش نام و با اعتبار هستند این فرهنگ متاسفانه به دلایل مختلفی از جایگاه اصلی و واقعی خود فاصله گرفته است.

معظمی گفت: فرهنگ سخت‌کوشی از دیرباز در یزدی‌ها وجود داشته و هم‌اکنون نیز وجود دارد، این فرهنگ در ذات خودش بسیار پسندیده است اما با گسترش و پیشرفت دنیای امروز که امکانات بیشتر از نیاز بشر هم شده است، دیگر باید از زندگی‌کردن لذت برد و نحوه استفاده از فرهنگ قناعت و سخت کوشی را تا حدودی تغییر داد به شکلی که افراد بتوانند از فراوانی‌ها و نعمت‌های برآمده از تکنولوژی موجود بهره ببرند.
متاسفانه فرهنگ نگران بودن برای آینده و قناعت بیش از اندازه هنوز در برخی از افراد وجود دارد که مانع لذت بردن از زندگیشان می‌شود.

این مدرس موفقیت در کسب و کار با اشاره به اینکه برخی تلاش کرده اند کسب ثروت و پول را ضد ارزش معرفی کنند و حتی آن را مغایر با ارزش‌های دینی بشمارند، بیان داشت: مسلمان بودن هیچ منافاتی با ثروتمندبودن و خوش پوش بودن و استفاده از امکانات مدرن ندارد. اما اینکه تصور شود خوشبختی تنها با پول به دست می آید هم نادرست است. «خوشبختی حقیقی» در گروی افکار مثبت داشتن و خلق خوش و اخلاقمداری است.

معظمی در خصوص استقبال یزدی‌ها از  همایش‌ها و برنامه‌هایش در زمینه کسب و کار و خلاقیت گفت: یزدی‌ها از بهترین مخاطبان من در کارگاه‌های آموزشی گران‌قیمت هستند که این موضوع نشان می‌دهد، مردم این دیار حاضرند برای آموختن شیوه‌های نوین کسب‌وکار، هزینه کنند اما به شرط برگشت هزینه‌ها.

۱ Comment

لطفا ‎دیدگاه و یا پرسش‌های خود را بنویسید