آموزش‌های موفقیت‌وخودشناسی

شما می‌توانید زندگیتان را دگرگون کنید!

به‌یاد می‌آورم در دوره‌ی فوق‌لیسانس، هنگامی که فکر کردم دلیلی برای ادامه‌ی تحقیقاتم و تحصیل ندارم، روزی از استاد راهنمایم پرسیدم: رشته (بیوفیزیک) به چه دردی می‌خورد؟
ایشان با حوصله و متانت همیشگی‌اش گفت: «محمود جان، در دوره‌ی فوق‌لیسانس شما در واقع روش تحقیق را می‌آموزید؛ کار‌ها و مطالعاتی که انجام می‌دهید روشی است برای تمرین این طرز تفکر، یعنی تحقیق کردن.»
صحبت ما به طول انجامید و سبب شد تا یک سال دیگر هم به کارهای تحقیقاتی‌ام ادامه دهم و درسم را به پایان برسانم.

اما از آن پس آموختم که:
چگونه با داشتن دید تحقیقی، می‌توان ساده‌تر و کم‌خرج‌تر به نتایج قابل اعتماد بیشتری دست یافت. به همین دلیل یکی از پرسش‌هایی که پیوسته از خود می‌پرسیدم این بود:

چرا؟

چرا برخی از افراد با این‌که ظاهراً همه‌ی شرایط برای آن‌ها آماده است، کمتر شانس موفقیت، شادمانی و ثروتمندشدن را از خود نشان می‌دهند؟

بعد‌ها از طریق مشاهداتم و همچنین انجام ارائه‌ی مشاوره به دیگران، با کمال تعجب و شگفتی به این نتیجه رسیدم که:
مهم‌ترین عامل بازدارنده موفقیت در بشر، حتی اگر همه‌ی شرایط برایش فراهم باشد، «خشم‌های پنهان» است.

بیشتر ما، بی‌آن‌که بدانیم، اسیر «رنجش‌های حل‌نشده» و «خشم‌های پنهان» هستیم. معمولاً این خشم‌ها و رنجش‌ها خود را به‌صورت: افسردگی، لذت نبردن از زندگی، بی‌تفاوتی به سرنوشت و روزمره‌زدگی نشان می‌دهند؛ و در حالات پیشرفته خود را به‌صورت: بیماری‌های روان‌تنی (سایکوسوماتیک)، دردهای گُم در بدن، و حتا بیماری‌های خاص نشان می‌دهند.

در سمینار‌هایم برای این‌که این موضوع را برای شرکت‌کنندگان بهتر توضیح دهم:
لیوانی را که در بدنه و کف آن سوراخ‌هایی ایجاد کرده‌ام به آنان نشان می‌دهم. سپس از یک بطری، آب در آن می‌ریزم. در این مثال، بطری آب نمایانگر فرصت‌ها، منابع انرژی و ارزش‌هایی است که در اختیار داریم. این منابع با این‌که باارزش هستند، به‌خاطر سوراخ بودن لیوان همه به‌هدر می‌روند. سوراخ‌های داخل لیوان نمایانگر‌‌ همان رنجش‌ها و خشم‌های فروخورده‌ی ما هستند.‌‌ همان عواملی که تمام انرژی و منابع ما را به خود جذب می‌کنند و نمی‌گذارند رشد کنیم، ثروتمند شویم و شاد و تندرست باشیم.


دورۀ یکساله «بیزینس کوچینگ»


«شادمانی» پیش‌شرط «ثروت» است!

تجربه‌ام نشان می‌دهد، ثروت واقعی بدون شادمانی به دست نمی‌آید. هرچند، بیشتر افراد پول و پولدار شدن را به‌اشتباه با ثروتمندی یکسان می‌دانند !که در مطالب قبلی‌ و در سمینار‌ها و کارگاه‌ها بارها به آن اشاره شده است.

نخستین پیامی که هنگام شاد بودن و تبسم به جهان هستی و اطراف خود ارسال می‌کنید، این است که:
حضور دارید و لبخندی بر لب دارید!
این مهم رخ نمی‌دهد مگر شما توجه‌تان به «داشته‌هایتان» باشد و نه آن‌چه که ندارید.
یعنی شکرگزار هستید و نه غرغرو و طلبکار از خود، دنیا و اطرافیان!

طبق «قانون جذب»، شما فکرتان را روی هر چیزی متمرکز کنید‌‌ همان را دریافت خواهید کرد:
You get what you think
شما همانی را دریافت می‌کنید که بیشتر اوقات به آن می‌اندیشید.

به قول مولانا:
ای برادر تو همان اندیشه‌ای
مابقی تو استخوان و ریشه‌ای
گر گل است اندیشه‌‌ی تو، گلشنی
ور بود خاری، تو هیمه‌ی گُلخنی

اگر گردش روزگار، شانس و اقبال، شرایط اقتصادی و اوضاع و احوال جهان در اختیار شما نیست، صاحب فکرتان که می‌توانید باشید! و اینجا‌‌ همان نقطه‌ی قوت شما می‌تواند باشد.

از این پس تمام توجه‌تان را بر آن‌چه که دارید بگذارید، و در هر شرایطی که هستید، بگردید نکات مثبت آن لحظه را پیدا کنید و شکر کنید و متبسم باشید. این عبارت را قلبا باور کنید:
«هر اتفاقی که برایم رخ می‌دهد به نفع من است؛ هر اتفاقی.»

به شما قول می‌دهم اگر به مدت یک ماه (دست کم بیست و یک روز) این رژیم روحی_روانی را دنبال کنید، به‌طرز شگفت‌آور و مثبتی اقتصاد خانواده و زندگیتان دگرگون می‌شود.


لطفاً امتحان کنید!

انتخاب با شماست:
فکرتان گل باشد که زندگی‌تان گلشن شود؟
و یا فکر «خار» گونه را انتخاب می‌کنید (همان‌گونه که متاسفانه اکثریت مردم آن را برگزیده‌اند) و زندگیتان «گلخن» و جهنم شود؟

پیشنهاد می‌کنم «گل» را برگزینید.
هم به نفع شماست و هم به نفع جامعه، خانواده، شرکت و یا موسسه‌ای که در آن کار می‌کنید.

دوستدارتان
محمود معظمی


دورۀ یکساله «بیزینس کوچینگ»


۳ دیدگاه و یا پرسش مطرح شده است!

  • سلام استاد ان شاله هرجا هستین در سلامتی کامل به سر ببرین من از زندگیم ناراضی نیستم ولی تو زندگیم پیشرفت نمیکنم ویک خواهر مریض هم دارم که پدرم از پس مخارجش بر نمیاد خودم هم کارگاه کابینت ام دی اف داشتم ولی به خاطر بدهی کارگاهو بستم ورفتم تویک شرکت کار میکنم وخیلی هم دوست دارم تو سمینارهاتون شرکت کنم ولی از لحاظ مالی فعلا صفر هستم میخواستم اگه ممکنه راهنماییم کنید ممنونم از شما

  • سلام آقای معظمی خدا قوت .امثال من که پولی در بساط ندارند چطوری تو سمینارهای شما شرکت کنند .دوست دارم وضع مالی ام روز به روز بهتر بشه و وضع پسرهایم همینطور ؟لطفا کمکم کنید چون خدا شماهارو سر راهمان قرار داده متشکرم.

    • سلام به دوستانی که اینجا پیام گذاشتن شما فایل بیشتر سمینارهای استاد رو میتونید با هزینه کمتر از ۵۰هزار تومن تهیه کند اگر میگید که همینم نمیتونید هزینه کنید پس قضیه چیزه دیگه ای هست.

لطفا ‎دیدگاه و یا پرسش‌های خود را بنویسید